Klubben har fått ny teknisk leder

Etter å hatt vervet som teknisk leder i klubben i lang tid ønsket Frank James Wilson å begynne som instruktør i stedet. Magnus Glosli Jacobsen, som fra før også er styremedlem og sekretær i klubben har påtatt seg oppgaven som ...
Les mer
/ Medlemmer, Nyheter

Klubbaktivitet: IPPC – The Internet Pilot Planing Center

Tidspunkt: Torsdag 8. april kl. 18 – 20. Sted: Digitalt møte (link publiseres nærmere møtetidspunkt) IPPC er et breafing-system som driftes av Avinor Flysikring AS (www.ippc.no). Med Morten Hennvall, fagsjef AIS/NOTAM, i spissen kan vi invitere til dette møtet hvor ...
Les mer
/ Nyheter

NRF Flyskole: Påmelding til Akroteorikurs nr 29, helgen 10. – 11. april 2021 på Kjeller flyplass

Kurset er planlagt gjennomført som klasseromsundervisning og vil derfor måtte forholde seg til de COVID 19 anbefalinger som gjelder på aktuelt tidspunkt. Sannsynligvis må kurset begrenses til maksimum 10 deltakere. Vurderes et kurs nr. to hvis behov. Målgruppe er både ...
Les mer
/ Flyskolen, Nyheter

Klubbaktivitet: SkyDemon – praktisk bruk og planlegging av navigasjonstur

Opprinnelig tidspunkt kolliderer med annet arranement. Nytt tidspunkt annonseres straks det er bestemt. Sted: Digitalt nettmøte Bli med på workshop i praktisk bruk av funksjonalitet i SkyDemon (navigasjon på nettbrett). Formålet er å utveksle erfaringer, tips og triks for å ...
Les mer
/ Nyheter

Lyst på nye utfordringer?

Utsjekk på halehjulsfly gjør deg til en bedre pilot og det legger også grunnlaget for å fly akrofly og unike veteranfly som er tilgjengelig for klubbens medlemmer. NRF i samarbeid med Veteranflygruppa inviterer til informasjonsmøte på Teams tirsdag 23.3 kl.19:00 ...
Les mer
/ Nyheter

PFT-briefing in English

I am reaching out to our non-Norwegian speaking pilots/students that need the PFT-briefing. Please, e-mail me on stei-oe@online.no. Then we can arrange on web a briefing in English. The PFT briefing is mandatorily yearly for all pilots. Steinar ...
Les mer
/ Flyskolen, Nyheter

Klubbhelg på Starmoen 22. – 24. mai

Klubbhelg på Starmoen 22. – 24. mai for Nedre Romerike Flyklubb! Ønsker du: – Spinntrening, uttak fra unormale stillinger eller å prøve akroflyging på CAP10? – Halehjulsutsjekk på Cub, eller bare prøve en tur? -Utsjekk, prøvetur eller PFT i Tiger ...
Les mer
/ Flyskolen, Nyheter

Klubb-PFT 2021 – Dokumentasjon

Dokumentasjonen til årets Klubb-PFT kan lastes ned fra Dokumentarkivet. Du finner dokumentene under menyvalg PFT-dokumenter > PFT 2021 Kjekke å ha og lese før og når du skal være med på PFT, eller som repetisjon i ettertid ...
Les mer
/ Nyheter

Er du medlem i flere klubber som benytter myWebLog?

Hvis det er tilfelle kan du nå få tilgang til alle dine konti med samme pålogging. For å få til dette starter du med å logge deg inn på en av dine konti, og da anbefaler jeg at du velger ...
Les mer
/ Nyheter

Innkalling til ordinært årsmøte onsdag 24. mars 2021 kl.19.00

Det avholdes ordinært årsmøte ifølge klubbens lover § 10 onsdag 24. mars 2021 kl.19.00. På grunn av usikkerheten knyttet til korona-situasjonen vil årsmøtet gjennomføres som nettmøte. Detaljer rundt gjennomføring av dette samt link til deltagelse vil bli sendt ut sammen ...
Les mer
/ Medlemmer, Nyheter

Klubbens Coronatiltak

Covid-19-forskriften regulerer vår virksomhet. Sjekk NLF’s hjemmeside – «Forvirret av Coronaregler». Det innebærer at skoleflyging kan gjennomføres med maks. to personer i luftfartøyet, og at privatflyging kan gjennomføres uten begrensninger på antall personer i luftfartøyet forutsatt at de tilhører samme ...
Les mer
/ Nyheter

Neppe rullebane på Vermundsjøen denne vinteren

Thomas Midtsund rapporterer følgende på Facebook: Jeg snakka med “flyplassjefen” på Vermundsjøen for et par uker siden. Da var det fortsatt bare 10 – 12 cm is dekket av lett og isolerende snø . Han vil ha 40 cm før ...
Les mer
/ Nyheter

Viktig melding om medlemskontingenten for 2021 og booking av fly

Rundt midten av januar hadde Luftsportforbundet sendt ut alle fakturaer for medlemskontingent for 2021. Litt avhengig av når de ble sendt ut har forfallsdato vært litt forskjellig, men ingen har hatt betalingsfrist senere enn 31. januar. Noen fakturaer som ble ...
Les mer
/ Medlemmer, Nyheter

Veileder om vinterflyging

Flyging om vinteren kan være krevende. Derfor har Luftfartstilsynet utarbeidet en veileder om dette emnet, som de håper skal bidra til å gjøre slik flyging sikrere. I introduksjonen står det: “Uansett om du akkurat har tatt sertifikatet og skal fly ...
Les mer
/ Medlemmer, Nyheter

Årskortordningen for 2021.

For 2021 har klubben følgende årskortordning: LN-ACL har årskort på Elverum, Rakkestad og Notodden. LN-ACJ har årskort på Elverum og Notodden LN-NRO, LN-NRF, LN-NRA og LN-NRC har årskort på Hamar, Elverum og Rakkestad. LN-RAL har årskort på Elverum og Rakkestad ...
Les mer
/ Årskort, Flyplasser, Nyheter

Nyttårshilsen fra KAS

Hei alle sammen og Godt Nytt År! Kjeller Aero Senter har fra 01.01 2021 gjennomført noen praktiske endringer i driften. Oddmar Stenhaug (Bildet til venstre) , tidligere leder i Nedre Romerike Flyklubb, fallskjermhopper og tidligere PPL-A innehaver og jeg vil ...
Les mer
/ Nyheter

Politiets helikopterbase på Taralrud – melding fra Steinar Østby

Merk at det ligger en NOTAM ute vedrørende Politiets helikopterbase på Taralrud. Den er publisert for å angi en posisjon på GPS-innflyging til helikopterbasen og er ikke relevant informasjon for oss. Men på SkyDemon kommer det opp et skravert område ...
Les mer
/ Flyskolen, Medlemmer, Nyheter

Husk motorvarmer

Enten vi liker det eller ikke så er det vinter. Dette betyr at vi må huske å koble til motorvarmer på flyene når de settes i hangar. Husk også å legge over dyne hvis tilgjengelig. Den bidrar til å hindre ...
Les mer
/ Flyskolen, Medlemmer, Nyheter