Nedre Romerike Flyklubb, NRF eller NRFK, ble stiftet i 1955, og har status som et idrettslag innenfor Norges Luftsportforbund. Klubben ledes av et valgt styre, og drives av dyktige, utnevnte fagsjefer som sikrer et profesjonelt miljø med sikkerhet i høysetet.
Mer enn 2/3 av medlemsmassen har flysertifikat, og en av klubbens viktigste oppgaver er å gjøre det mulig for medlemmene å fly, men like viktig er det å skape et miljø der flyinteressen kan dyrkes og erfaringer utveksles.
Klubben har egen flyskole og sørger for både begynneropplæring og videregående opplæring.
Klikk på bildene for å lese om klubben, flyene eller flyskolen.

       

Klikk her for å registrere deg som medlem.

Fra aktivitetskalenderen:
–  Klubb-PFT den 13.03.2024  19:00 – 21:00 
–  Årsmøte den 20.03.2024  19:00 – 21:00 
 
—————————
Sjekk hangarportene!
Gjør det til en vane å lukke hangarporten og sett i låsepinner etter at du har tatt ut flyet. Dette hindrer skader på porten eller eventuelle fly innenfor den enten det skyldes vind eller  prop-blast fra fly utenfor.
 
 

LN-NRA er frigitt for flyging, og kan nå bookes

Etter uhellet med LN-NRC for en tid tilbake ble det besluttet å sette LN-NRA på bakken inntil videre. Etter en grundig vurdering har klubbens fagsjefer nå konkludert med at det er forsvarlig å gjenoppta flyging med LN-NRA uten økt risiko …

/ Flyskolen, Medlemmer, Nyheter

Innkalling til ordinært årsmøte i Nedre Romerike Flyklubb 2024

Innkalling til årsmøte onsdag 20. mars 2024 kl. 19:00 med foreløpig saksliste er sendt til alle som er registrert som medlemmer pr. 8. februar 2024. Fristen for å sende inn saker som ønskes behandlet på årsmøtet er onsdag 6. mars …

/ Medlemmer, Nyheter

Klubb-PFT våren 2024

NRF Flyskole starter årets klubb PFT sesong med første teorikveld tirsdag den 6. februar. Så langt er følgende datoer bestemt: Tirsdag 6. februar Onsdag 14. februar Onsdag 28. februar Flere datoer vil bli publisert i aktivitetskalenderen etter hvert som de …

/ Flyskolen, Nyheter

LN-NRC er hentet

Operasjon berging av LN-NRC etter nødlandingen sist søndag gikk prikkfritt og etter plan på torsdag ettermiddag. Flyet står nå i NRF hangar og skal ikke røres før Havarikommisjonen har fått undersøkt det. Deretter blir det de teknisk ansvarlige som overtar …

/ Eksterne linker, Flyskolen, Nyheter

Flystripa på Vermundsjøen

Thomas Midtsund forteller at det foreløpig ikke har vært mulig å brøyte flystripa på Vermundsjøen. Isen er tykk nok, men det er luftlag imellom som gjør det vanskelig. Han sier likevel at de lever i håpet, og at de har …

/ Nyheter

Viktig melding om medlemskontingenten for 2024 og booking av fly

Luftsportforbundet har nå sendt ut alle fakturaer for medlemskontingent for 2024. Litt avhengig av når de ble sendt ut kan forfallsdato ha vært litt forskjellig, men de fleste hadde betalingsfrist 22. januar. Noen fakturaer som ble sendt ut i november/desember …

/ Medlemmer, Nyheter

LN-NRC har nødlandet

I dag fikk vi en kontrollert nødlanding med NRC rett ved Kjeller. Så langt vi vet har det gått bra med piloten som har gjort alt riktig. Flyet har fått noe skader, men hvor mye vet vi ikke før vi …

/ Nyheter

Luftsportsområdene er døde – Leve luftsportsområdene

Fra NLFs nyhetsbrev for desember -23 har vi sakset denne meldingen: Luftsportsområdene som har vært publisert i AIP ENR 5.5 og gitt luftsportsutøvere adgang til kontrollert luftrom ble borte fra 1. desember. Luftsportforbundet har nå søkt om etablering av fareområder …

/ Flyskolen, Medlemmer, Nyheter

myWebLog øker datasikkerheten, og dette betyr endringer som alle må gjennomføre senest 31. desember.

myWebLog øker datasikkerheten, og dette betyr endringer som alle må gjennomføre senest 31. desember. Updated Login System To improve the overall IT security of myWebLog, the login system has been redesigned. The new version was recently launched. The improvements consist …

/ Medlemmer, Nyheter

Kjellersaken og statsbudsjettet for 2024

Thore Nylund Leder Nedre Romerike Flyklubb: Det er mange som lurer på hva som skjer med «Kjellersaken» og her kommer utdrag fra Statsbudsjettet slik det ble offentliggjort fredag den 6. oktober: Se vedlagt for Samferdselsdepartementets budsjett. Kort oppsummert fremgår det …

/ Nyheter

Veien til privatflysertifikat

FORUTSETNINGER Først og fremst må du bli medlem i Nedre Romerike Flyklubb. Dette gjør du enklest ved å klikke på innmeldingssiden vår, eller via hjemmesiden til Norges Luftsportforbund. Du blir samtidig medlem i forbundet vårt, Norges Luftsportforbund, og du får …

Bruk av luftsportsområdene

Avinor jobber med revisjon av luftrommet på Østlandet, inklusive endringer av luftsportsområdene, og klubben har sammen med NLF gitt innspill til denne prosessen som forhåpentlig blir ferdig til neste sesong. Inntil dette er på plass minner vi om nåværende beste …

Landingsrunder på Kjeller – påminnelse/innskjerping

Du må være logget inn for å lese denne artikkelen! …

/ Flyskolen, Medlemmer, Nyheter

Lær deg å fly i Norges største flyklubb.

Siden Nedre Romerike Flyklubb er landets største flyklubb, har vi også landets klart største klubbaserte flyskole. Vi har hvert år mellom 15 og 30 elever gjennom til privatflysertifikat eller PPL eventuelt LAPL som det heter i flymiljøet. Vi skulle derfor …

/ Flyskolen, Lær å fly

Leaning på bakken, og ujevn gange på ground check

For en tid siden ble det skrevet en anmerkning om at LN-NRF gikk ujevnt på run-up når den ble kjørt på venstre magnet. Piloten valgte å la være å fly, og det er selvsagt bra å velge det sikre. Påfølgende …

Flytrygginsgstips

Du må være logget inn for å lese denne artikkelen! …

/ Flysikkerhet, Medlemmer, Nyheter

Grensekryssing med småfly – Revidert lovverk

Lovverket som gjelder grensekryssing med småfly er revidert, men som det står i eposten fra Tolletaten så er reglene uforandret bortsett fra noen justeringer i oversikt over flyplasser (Såkalt vedlegg 3-flyplasser). Dokumentet kan lastes ned fra Dokumentarkivet under menyvalg «Flyving …

/ Nyheter

Pass på fare- og restriksjonsområdene og bruk radioen effektivt

Du må være logget inn for å lese denne artikkelen! …

/ Flysikkerhet, Medlemmer, Nyheter

Årskortordningen for 2024

For 2024 har klubben følgende årskortordning: LN-ACL har årskort på Elverum, Rakkestad og Notodden. LN-ACJ har årskort på Elverum og Notodden. LN-NRO, LN-NRF, LN-NRA og LN-NRC har årskort på Hamar, Elverum og Rakkestad. LN-KAP har årskort på Elverum og Rakkestad …

/ Årskort, Flyplasser, Nyheter

Bli kjent med veteranflyene våre

Nedre Romerike Flyklubb har noen unike og flotte veteranfly med masse personlighet som vi medlemmer har muligheten til å ta utsjekk på. Disse flyene krever halehjulsutsjekk noe som øker «stick and rudder» ferdighetene betraktelig og gjør deg til en bedre …

/ Medlemmer, Nyheter, veteranfly

Norges største flyklubb!