Ny instruktør i klubben

Jacek Feliks Matyja fullførte sin instruktørstandardisering onsdag 17. november og er nå autorisert instruktør i NRF Flyskole. Velkommen i instruktørkorpset! Flyskolen ...
Les mer
/ Flyskolen, Nyheter

Droneaktivitet nær Kjeller – Melding fra NLF

Gjennom OBSREG har vi blitt kjent med at det fredag 5. november ble observert droneaktivitet over Lillestrøm og nær terskel for bane 30. NLF har varslet Luftfartstilsynet og orientert KAS. Vi ber medlemmer / piloter om å være særlig på ...
Les mer
/ Flysikkerhet, Nyheter

Hvordan reagerer kroppen din hvis den får for lite oksygen?

Flymedisinsk Institutt gjennomfører et forskningsprosjekt på oksygenopptak i blodet, og i den forbindelse ønsker de å komme i kontakt med personer som vil stille noen få timer til disposisjon for en underøkelse. Belønningen for å delta er at du vil ...
Les mer
/ Medlemmer

½ andel i LN-KAP til salgs

Min flygertid med acromaskinen LN-KAP er over. Så da ønsker jeg at noen andre kan overta min andel i dette andelslaget (½ andel). Dette andelslaget har flere meget aktive og dyktige medlemmer og flymaskinen blir driftet på en meget god ...
Les mer
/ Nyheter

Koronainfo

Vi har nå fjernet koronainformasjonen fra hjemmesiden vår og som kunngjøring på Facebook. Ta i stedet med dere følgende påminnelse fra Thore Nylund som er leder for klubben vår: Koronarestriksjonene er opphevet, men pandemien er ikke over. Det er fortsatt ...
Les mer
/ Nyheter

Utnytt flyene maksimalt!

Vi gjentar en gammel oppfordring om å bidra til en best mulig utnyttelse av flyene, selv om det kan bety at man må fly til litt andre tidspunkt enn det man primært kan tenke seg. På Kjeller er det lov ...
Les mer
/ Medlemmer, Nyheter

Nye sjekklister til Aquila.

Da er de nye sjekklistene som annonsert på årets klubb PFT endelig på plass og lagt ut. Sjekklistene kan lastes ned fra hjemmesiden, eller ved å klikke på en av linkene nedenfor. Vi ber alle som flyr Aquila å lese ...
Les mer
/ Flyskolen, Medlemmer, Nyheter

Ny versjon av klubbhåndboka

Oppdatert versjon av klubbhåndboka kan lastes ned fra dokumentarkivet. Klubbhåndbok 1 fil(er) 632.50 KB Du må logge inn for å laste ned dette dokumentet! ...
Les mer
/ Nyheter

«You have a winner!»

Denne uttalelsen kom fra testflyveren Pat Fillingham etter at han den 22. mai 1946 landet etter jomfruturen med den kanadiske de Havilland-fabrikkens første egne konstruksjon, DHC-1. Som mange vet finnes det et eksemplar av denne flytypen på Kjeller. Det har ...
Les mer
/ Historier, Nyheter

G1000-kurs

G1000-kurs holdes på Microsoft Teams ved behov. Dette kurset er en forutsetning for å få utsjekk på LN-NRO. Kurset koster 100 kroner, men repetisjon er gratis. Ved spørsmål eller påmelding kan du kontakte Steinar Østby Tlf: 908 44 671 stei-oe@online.no ...
Les mer
/ Flyskolen, Medlemmer, Nyheter

Presentasjonene fra klubbkvelden om IPPC

kan lastes ned fra dokumentarkivet. Det er i alt tre dokumenter: Briefingmuligheter, Kartfunksjoner og Reiseplan – Når og Hvordan. Du finner dokumentene under menyvalg “Klubbkvelddokumenter” > “Klubbkveld om IPPC” eller ved å klikke på linkene nedenfor. Briefingmuligheter IPPC 1 fil(er) ...
Les mer
/ Medlemmer, Nyheter

Logging av oljeforbruk

Bildet viser et utsnitt av en logging i myWebLog, men ser du hva som er feil? Den 20. februar la vi ut en melding på hjemmesiden, som du kan lese her. I meldingen står det blant annet: “For å overvåke ...
Les mer
/ Nyheter

Protokoll fra årsmøtet 2021

Signert protokoll fra årsmøtet 24.mars 2021 kan lastes ned fra dokumentarkivet. Du finner den under menyvalg “Flyklubben” > “Årsmøtedokumenter” > “Årsmøtet 2021”. De enkelte sakene som protokollen viser til finner du i “Årsmøtet 2021 – Innkalling og alle dokumenter samlet” ...
Les mer
/ Medlemmer, Nyheter

Halehjulsutsjekk og hva kan den brukes til

“Utsjekk på halehjulsfly gjør deg til en bedre pilot og det legger også grunnlaget for å fly akrofly og unike veteranfly som er tilgjengelig for klubbens medlemmer” stod det i invitasjonen til en presentasjon som Veteranflygruppa (NRFV) har holdt for ...
Les mer
/ Medlemmer, Nyheter

Klubben har fått ny teknisk leder

Etter å hatt vervet som teknisk leder i klubben i lang tid ønsket Frank James Wilson å begynne som instruktør i stedet. Magnus Glosli Jacobsen, som fra før også er styremedlem og sekretær i klubben har påtatt seg oppgaven som ...
Les mer
/ Medlemmer, Nyheter