Du må være logget inn for å lese denne artikkelen!
Du må være logget inn for å lese denne artikkelen!
Du må være logget inn for å lese denne artikkelen!
På grunn av økte gebyrsatser fra kortleverandørene, og fordi langt færre bruker betalingsterminalen enn før, har kostnadene ved nettbetaling i myWebLog økt med flere titalls tusen kroner per år for klubben.
Derfor innføres et lite gebyrpåslag når man betaler online med NetAxept, tilsvarende den faktiske kostnaden med dette betalingsalternativet. Dermed unngår vi å ta dette over timeprisen, som også ville belastet dere som er flinke og bruker fysisk betalingsterminal.
Vi oppfordrer alle til å betale på terminalen i klubbhytta rett etter flyvning, da dette både unngår gebyret og er den enkleste måten å betale på. Spør gjerne noen om å vise dere Airpay, den er veldig enkel å bruke.
Eneste begrensning med fysisk terminal er at vi kun tillater debet-kort. For å betale med kredittkort må man fortsatt bruke online-betaling i myWebLog.
Styret
For 2026 har klubben følgende årskortordning:
Du kan se hvilke flyplasser flyet har årskort for i myWebLog ved å holde musepekeren over flyets registrering i bookingkalenderen.
Husk å registrere alle flyplasser du har mellomlandet på når du logger flyturer i myWebLog.
Ved besøk til flyplasser som benytter myppr.no (f.eks. Rygge, Notodden) betaler hver enkelt pilot startavgift selv, i henhold til bestemmelsene for hver flyplass og ut fra om flyet har årskort eller ikke. Sjekk opplysningene på myppr.no når du registrerer din PPR.
Ved besøk til Avinor-flyplasser eller Torp er det helt i orden at klubben får faktura. Det er bare å vente til kassereren belaster disse på pilotens konto i myWebLog.
Merk at ved pause mellom avganger i touch & go-serie, eller bare ved at man fortsetter til en annen flyplass etter en touch & go-serie, risikerer man ved noen flyplasser å bli belastet to startavgifter for et besøk. Vilkår for dette er oppgitt i bestemmelsene for hver enkelt flyplass.
I bookingkalenderen i myWebLog kan du se hvilke plasser flyet har årskort for ved å «peke» på flyet.
Grunnet store endringer i drivstoffprisen de siste dagene må timeprisen på flyene justeres opp fra og med 27. mars. Om prisen fortsetter å endre seg kan ytterligere justering bli gjort på kort varsel.
Du må være logget inn for å lese denne artikkelen!
Du må være logget inn for å lese denne artikkelen!
Du må være logget inn for å lese denne artikkelen!